سبک زندگی

عید قربان برای عروس چی میبرن

رسم عید قربان برای عروس

در کشور زیبای ایران، مردم در تاریخ‌های مختلف عیدهای زیادی را جشن می‌گیرند و به عنوان عیدی هدایایی به یکدیگر می‌دهند.

برخی از این عیدها را تمام مسلمانان جهان جشن می‌گیرند. عید قربان و عید فطر از جمله عیدهای مشترک در بین تمام مسلمانان جهان است.

برخی از خانواده‌ها رسم دارند در زمان عید قربان و دیگر اعیاد، برای نو عروس‌ها در سال اول ازدواجشان هدایایی به عنوان عیدی کادو بدهند. این هدایا با توجه به رسم و رسومات قبیله ای و توان مالی خانواده‌ها، متفاوت است.

ما در ادامه چند پیشنهاد خوب و مناسب برای هدیه دادن به نوعروس‌ها به عنوان عیدی در عید قربان معرفی می‌کنیم اما مواردی که نام می‌بریم، صرفاً یک پیشنهاد هستند و خرید آنها ضروری نیست و شما می‌توانید با توجه به توان مالی و رسم و رسومات خود، هدیه ای خریداری کنید.

هدیه عروس در عید قربان

همان‌طور که گفتیم، در بیشتر قومیت‌ها خرید عیدی با توجه به توان مالی و رسم و رسومات انجام می‌شود. این هدایا می‌توانند شامل جواهرات، پوشاک و حتی دسته گل باشد.

در وهله اول هر دو خانواده باید اوضاع مالی را بررسی کرده سپس برای خرید هر نوع هدیه ای اقدام کنند.

هدیه خریدن برای نو عروس‌ها کار چندان سختی نیست زیرا موارد زیادی را می‌توان به عنوان هدیه به آنها داد؛ اما باید به رسم و رسومات خانواده عروس نیز دقت داشته باشید.

برای هدیه دادن عیدی به نوعروس‌ها بهتر است به همراه بزرگترهای فامیل این کار را انجام دهید و کادوها را به زیبایی تزئین کنید.

تزیین عیدی را می‌توانید به کمک روبان، گل، شمع و… انجام دهید. می‌توانید برای زیبایی و احترام بیشتر به عروس خانم‌ها، به همراه هدیه کارت پستالی با متنی زیبا قرار دهید.

لیست عیدی عروس در عید قربان

موارد زیادی را می‌توان به عنوان عیدی به عروس خانم‌ها هدیه داد اما باید سلیقه شخصی او، رسومات خانواده و … را در هنگام خرید در نظر بگیرید.

برخی از خانواده‌ها رسم دارند در این روز مقداری گوشت قربانی گوسفند را به عنوان عیدی به خانواده عروس می‌دهند اما باز هم می‌توانید با توجه به توان مالی خود، هدیه ای مناسب تهیه کنید.

لیست هدایا

  1. زیورآلات و اکسسوری: یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هدیه دادن به نوعروس‌ها، زیورآلات و اکسسوری است. رسم خرید طلا و جواهرات در بیشتر قوم‌های ایرانی وجود دارد اما امروزه با بالا رفتن قیمت طلا و توان مالی خانواده‌ها، برخی ممکن است نتوانند طلا خریداری کنند.
  2. مواد غذایی مورد نیاز: خرید مواد غذایی می‌تواند گزینه خوبی به عنوان عیدی دادن به عروس‌ها باشد. مهم‌ترین مواد غذایی را خریداری کرده و به صورت بسته‌بندی شده و زیبا به منزل عروس خانم ببرید و هدیه دهید.
  3. پوشاک: خرید لباس به عنوان عیدی انتخاب خوبیست، زیرا هم قیمتی مناسبی دارد هم آنها را به زیبایی می‌توان تزیین کرد و هدیه داد. در یک جعبه شیک، مانتو، شلوار، شال، تاپ و شلوار و.. را تزئین شده قرار داده و به نوعروس‌ها به عنوان عیدی هدیه دهید.
  4. ساعت: خرید یک ساعت زیبا و قراردادن آن در یک جعبه بسیار شیک، گزینه خوبی به عنوان عیدی دادن است. می‌توانید ست ساعت عروس داماد را خریداری کنید و به هر دوی آنها هدیه دهید.
  5. کیف و کفش: از هدایای مورد علاقه بسیاری از خانم‌ها، کیف و کفش ست است. در کنار خرید لباس می‌توانید این دو گزینه را خریداری کنید و به نو عروس هدیه دهید.
  6. گوشت قربانی: در عید قربان، بسیاری از خانواده‌ها رسم دارند به عنوان قربانی گوسفندی را سر می‌برند. می‌توانید مقداری از گوشت این قربانی را به همراه مواد غذایی به عروس خانم‌ها هدیه دهید.
  7. گل و شیرینی: بستگان دور و خانواده‌هایی که اوضاع مالی خوبی ندارند، می‌توانند به عنوان عیدی، گل و شیرینی تزیین شده با روبان را به منزل عروس خانم ببرند. این هدیه هزینه بسیار مناسبی دارد و همه افراد می‌توانند آن را تهیه کنند.
  8. هدیه دادن لوازم منزل به عنوان عیدی: اکثر خانم‌ها به لوازم دکوری منزل علاقمند هستند و می‌توانید با هدیه دادن این موارد به نو عروس‌ها، آنها را خوشحال کنید. در اوایل ازدواج ممکن است عروس خانم‌ها نتوانند تمام وسایل مورد نیاز جهیزیه را خریداری کنند و شما با خرید این لوازمات می‌توانید به آنها کمک بسیاری کنید.

نکات مهم عیدی دادن به عروس در عید قربان

هدایایی که برای عروس خریداری کرده‌اید، به صورت زیبا تزیین کنید. تزئین این هدایا را می‌توانید به کمک روبان، گل، شمع و موارد تزئینی انجام دهید.

هدایای را در جعبه‌های کادویی شکیل به همراه یک کارت پستال قرار دهید و بهتر است این هدایا را به همراه بزرگترهای فامیل به منزل عروس خانم ببرید.

هدیه دادن عیدی به عروس باید با توجه به رسم و رسومات انجام شود تا اختلافی بین خانواده‌ها به وجود نیاید.

رسم‌های دو خانواده ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد از این رو بهتر است در جلسه خواستگاری رسم و رسومات را به یکدیگر بگویید تا در ادامه با توجه به آنها مراسمات انجام شوند.

در کنار همه هدایا می‌توانید گل و شیرینی نیز به همراه ببرید و با این کار احترام بیشتری به خانواده عروس بگذارید.

جمع‌بندی

در عید قربان که تمام مسلمانان جهان گوسفند قربانی می‌کنند و این عید را جشن می‌گیرند، برخی از خانواده‌ها رسم دارند برای نو عروس‌ها عیدی ببرند.

خرید این هدایا می‌تواند شامل طلا و حتی دسته گل شود. خرید عیدی را باید با توجه به توان مالی خود انجام دهید.

با توجه به اوضاع اقتصادی، اگر خانواده داماد نتوانستند طلا به عنوان عیدی به عروس خانم‌ها هدیه دهند، نباید خانواده عروس دلخور شوند و بین زوجین و خانواده‌ها اختلافی ایجاد شود.

ما لیست هدایایی که می‌توانید خریداری کنید را گفتیم و شما با توجه به اوضاع مالی خود می‌توانید یک یا چند مورد آنها را خریداری کنید.

تارا قهرمانی

تارا قهرمانی هستم، عاشق نویسندگی هستم و پنج ساله که تو حوزه های مختلف تکنولوژی، مد و فشن و... فعالیت میکنم. ممنون میشم نظرتون رو درمورد مقالاتی که نوشتم از قسمت درج دیدگاه بهم بگید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا